Strony

3 grudnia 2024

Krasnolud w zbroi parowej (cz. 1 z 3)

Parę miesięcy temu, w ramach 117-ej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, opublikowałem zdjęcia trzech figurek, które mogłyby posłużyć za jakieś krasnoludzkie golemy, czy konstrukty, ale w moim zamierzeniu będą krasnoludami w zbrojach parowych przygotowanymi na potrzeby rozgrywek "Age of Fantasy" z serii gier "One Page Rules".

Jako że wtedy we wpisie umieściłem tylko zdjęcia grupowe wszystkich trzech figurek, publikuję teraz dla porządku, choć z pewnym opóźnieniem, w odstępach jednotygodniowych, zdjęcia poszczególnych modeli pojedynczo.

Dzisiaj pora na pierwszą z figurek - jedno zdjęcie poniżej, reszta w rozwinięciu wpisu. Dłuższego wstępu nie robię - był takowy we wpisie karnawałowym (link powyżej), do którego lektury zachęcam, jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o genezie i zastosowaniu tych figurek.





12 komentarzy:

  1. Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Mam nadzieję, że dam jeszcze Malakaiowi Makaissonowi co najmniej parę razy powód do radości, gdyż kolejne nowinki technologiczne dla krasnoludów w planach, a nawet już w przygotowaniu.

      Usuń
  2. Zacnie krssnolud! Save to chyba 1+ i przerzuty za runy ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dałeś mi do myślenia, jakby mogły wyglądać zasady takiego pancerno-parowego krasnoluda w przełożeniu na zasady "staroświatowe" (WFB/Warheim/Mordheim itp.)... W każdym razie w OPR są dość mocne - coś jak odpowiednik trolli, czy inszych ogrów, tyle że po stronie krasnoludów, mniej więcej podobna klasa wagowa.

      Dziękuję za komentarz :)!

      Usuń
  3. parowe golemy to cos czego zawsze brakowalo w warhammerze

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Masz rację, mi też tego brakowało, a co więcej, mimo dość pokaźnego parku maszynowego dla krasnoludów, prosiłby się o więcej (poza golemami jakieś czołgi parowe, czy sterowce).

      Golemy pojawiły się w warstwie fabularnej, a w warstwie zasad kojarzę je tylko z Warhammer Armies Project, takiego fanowskiego projektu charakteryzującego się m.in. bardzo obszernymi księgami armii. Przy czym te golemy to raczej kamienne runiczne konstrukty z dawnych czasów i rzecz jasna nie ma obecnie specjalistów, którzy by zbudowali podobne.

      Co do OPR: Age of Fantasy, to krasnoludy mają do dypozycji zarówno golemy, jak i krasnoludy w parowych wdziankach - zasady mają w sumie dość podobne, ale parę różnic jest.

      Na zakończenie tego nieco przydługiego komentarza dodam jeszcze, że golemy w opisanej wyżej formie (kamienne, runiczne) mam już nawet wydrukowane i przygotowane do malowania. Może je nawet w miarę niedługo ogarnę, bo materiał dogodny do potraktowania w całości szybkimi metodami.

      Usuń
    2. nie wiem czy wiesz, ale GW miało wydać parowy czołg w plastiku (w klimacie tego żyrka z 8 edycji). Wszystko było gotowe i w ostatnim momencie to odwołali. Jak chcesz więcej detali to napisz na priv, albo kiedyś może napiszę posta o tym na blogu.

      Usuń
    3. No proszę, nie wiedziałem! Chyba mi się udało wyszukać informacje odnośnie tego czołgu, ale wygląda na to, że skończyło się na niewiele więcej niż szkicach koncepcyjnych.

      Ogólnie wydaje mi się, że obecnie problemem nie jest brak modelu, a sensownych, w miarę oficjalnych zasad, przynajmniej jeżeli mówimy o klasycznym Warhammerze.

      Na priv napiszę gwoli ewentualnych przyszłych wymian informacji.

      Usuń
    4. Był cały plastikowy kit gotowy.

      Usuń
    5. Szok i niedowierzanie. A cóż się stało, że się im ze💩?

      No nic, odezwę się na tym privie, to pogadamy.

      Usuń
  4. Ciekawie poskładany model :) Jest dzięki temu przechyleniu jakoś zaskakująco dynamiczny i trochę robi przy tym wrażenie kolosa na glinianych nogach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Modułowość to zaleta tego modelu - części do wyboru wprawdzie nie za dużo, ale i tak kombinacji złożenia sporo.

      Co do przechylenia, to o ile pamiętam, nie bardzo inaczej sensownie dało się przykleić sensownie figurkę przez ten wystający element na podstawce. Grunt, że w szeregu da się ich ustawić w razie czego.

      Usuń