16 maja 2016

Frenzied Mob #10 - Złodziej w dybach

Wróciliśmy już z wyjazdu, więc mogę wrzucić figurkę, z którą się nie wyrobiłam wcześniej. Oczywiście nie brałam ze sobą na urlop warsztatu malarskiego, trochę udało nam się z Tomkiem polepić/ porzeźbić, ale raczej była to mobilizacja do dalszych działań w domu, niż większe rzeźbienie z wymiernymi efektami. Mamy też sporo nowego budulca do makiet, bo las daje surowce niedostępne w mieście ;) Oby przełożyło się to na aktywność makietową w naszym warsztacie. Teraz jednak wracam do tego, co wychodzi mi najlepiej, czyli malowania. Właśnie siedzę nad modelem do majowej edycji FKB, a zanim go skończę, wrzucę wcześniejsze prace. Jedną z nich jest złodziej z ekipy Frenzied Mob, który wpadł w ręce sprawiedliwości (najpierw zraniono jego nogę, potem dumę) i obecnie znajduje się w kłopotliwym położeniu, musząc odpokutować swoje winy. 

Od razu wyjaśnię, że skoro jesteśmy w Imperium, a nie w Albionie ;) przewinienie zostało wymalowane w szlachetnej mowie Karla Franza. Oczywiście także z wygody, bo nawet krótkie "thief" (krótkie w porównaniu do naszego "złodzieja") byłoby już dla mnie wyzwaniem, a krócej niż po niemiecku już się chyba nie dało. Nie lubię literek na figurkach ;) Co zaś się tyczy samego modelu, to przyzwoity, choć na pewno nie mój ulubiony spośród wściekłych wieśniaków. Nie, żeby mu czegoś brakowało, nawet malowanie go było szybkie i przyjemne, ale już chyba trochę chciałabym skończyć tę ekipę. Została jeszcze dwójka, z czego obrażoną dziewczynkę liczę za pół modelu, bo to takie maleństwo ;) Mam nadzieję, że wkrótce skończę je i zabiorę się za coś nowego. Zapraszam do obejrzenia :)


10 komentarzy:

 1. Sądząc po tych kleszczach u pasa to może jakiś felerny wyrwiząb słusznie zakuty w dyby przez niezadowolonego klienta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Średniowiecze i te publiczne napiętnowania łamiących prawo - to były czasy! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zestaw FM jest mega klimatyczny, a w Twoim wykonaniu 2x MEGA :D Pozazdrościć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć podobno nie lubisz literek, napis wyszedł bardzo zacnie :) Cieniowanie rajtuzek też pierwsza klasa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny, szkoda że nie zrobili na tych dybach jakiś rozklapcianych pomidorów i zgniłych jabłek którymi obrzucała by go tłuszcza. ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...