8 kwietnia 2016

Frenzied Mob #8 - Strach na wróble

Czy wiecie, że w Imperium każdy ma pracę, nawet na najgłębszej wsi, gdzie brakuje wszystkiego prócz nieustannego zagrożenia życia? Przynajmniej w tej wiosce, którą zamieszkuje nasza rozwścieczona tłuszcza, ale ta wioska przecież ma reprezentować wszystkie wioski Imperium, nie jest konkretnym miejscem, jak Mordheim. Otóż w tej wsi istnieje nawet etat stracha na wróble. Chociaż może to głodny (jak widać, jest dość chudy) wieśniak, który próbuje w ten sposób łapać ptaki? Z jednej strony to trochę słabe, skoro jest to strach na wróble. Z drugiej, widać, że działa, skoro ptaki na nim siadają. Może to być też wyrafinowany rodzaj kary, ale jeden z kolejnych modeli pokazuje, że we wsi sposoby karania mają raczej standardowe, więc po co by im to było. 

Długo zajęło mi malowanie tego modelu, bo zaczęłam go już kilka tygodni temu. Niestety miałam trochę przymusową przerwę, a trudno jest wrócić, kiedy już się wypadnie z rytmu. Na szczęście FKB mi pomógł ;) I mogłam dokończyć dwa modele zaczęte dawno temu. Teraz powinno być szybciej z kolejnymi. Do dawnego zaangażowania mi daleko, bo to już nie praca zarobkowa i nie gonią mnie terminy, ale lubię też zbierać pomalowane figurki dla siebie, więc na pewno pojawi się ich jeszcze sporo.

Mam nadzieję, że Wam się spodoba, choć to model prosty i dwuwymiarowy jak modele z Warhammer Questa ;) Trudno jednak, żeby koleś udający stracha na wróble wykonywał figury taneczne. Zapraszam do obejrzenia :)


7 komentarzy:

 1. Jednym słowem - świetny! Ma w sobie to coś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przednio pomalowany dziwoląg. Motto stracha "Jak widzisz drzazgę w oku innego człeka a w swoim belki nie widzisz to "Stach na wróble" pokażę ci ją z bardzo bliska :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się zawsze jakoś tak kojarzyło, że ten model to szpieg w przebraniu! Udaje stracha i spisuje ile w wiosce jest świń, ile krów, ile łanów żyta, a ilu gospodarzy pędzi samogon;) Malowanie jak zwykle prześliczne:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przecudowne malowanie! Każdy z kolorów wycieniowany mistrzowsko!

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę pięknie pomalowana figurka. Inaczej być nie może :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. jak zwykle cieniowanie powala. Mistrzostwo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Doskonały rudy z doskonałym zielonym współgrają znakomicie. A do tego łatki :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...