6 grudnia 2011

Averland Pandy - cała banda!

Dzisiaj szybki i ostatni już rzut oka na Averland Pandy, nim zostanie polakierowany i przekazany właścicielowi. Malowało się go miło i aż żal się z tą bandą rozstawać, bo podoba mi się dużo bardziej niż mój własny Averland ;) Ale co robić, trzeba będzie znów zacząć grać w SDKu, żeby chociaż widywać te figurki w miarę często. Do malowania dostałam 15 figurek, z czego wszystkie fajne, klimatyczne - nie było chyba wśród nich modelu, którego nie lubię czy uznałabym go za kiepski pomysł do Averlandu. Dzięki, Pando!

I oto skończyłam. Mam nadzieję, że efekt jest wart czekania :) Wszyscy, którzy lubią mój dość kolorowy styl malowania, powinni być zadowoleni. Ci, którzy nie lubią, może już mniej ;) Ale wszystkich naraz się nie zadowoli. Obok figurek z Talizmana malowanych w zeszłym roku to moje ulubione "zamówieniowe" figurki. Może dlatego, że dawno nie miałam zleceń i malowałam je jak własne.

Muszę sobie zafundować jakąś większą kartkę z tłem, bo Tomek powiedział: "Ostatni raz obrabiam fotki w ten sposób". Patrząc, ile mu to zajęło, doskonale go rozumiem :) Ale fotki całości musiały być porządne. Miłego oglądania zatem życzę :)8 komentarzy:

 1. Zdjęcie familijne robi wrażenie :). Świetny warband, a malowanie pierwsza klasa - chapeau ba. Pokusiłbym się o dorobienie cięciw pozostałym panom z łukami i ew. dorobienie jeszcze dwóch ludków - mogą sie przydać w kampanii lub na turnieju gdy sie najmie niziołka, albo zdobędzie książkę kucharską ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają przezacnie, podobają mi się i figurki i malowanie. Jedno bym tylko zmienił - sposób obróbki, bo szparowanie razi po oczach:) W sklepach z artykułami dla plastyków można kupić kartony w różnych kolorach, nieźle się nadają na tło, choć takich wycieniowanych jak Twoje dotychczasowe tła komputerowe jeszcze nie spotkałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stachu - to, ile ludków jest w bandzie Pandy, nie ode mnie zależy :) Ja dostałam tylko figurki do pomalowania :) Jeśli będzie chciał jeszcze sobie dorobić dwóch, to na pewno mu pomaluję.

  Inkub - przede wszystkim ten sposób obróbki zajmuje dużo czasu, a i moim zdaniem lepiej wygląda to na tle wydrukowanym na kartce. Tylko o ile do 3-4 modeli jestem w stanie zmieścić na tym tle, które mam, to więcej już nie. Muszę znaleźć sposób, żeby wydrukować taką samą kartkę, tylko w formacie A3.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Inkub
  Całkowicie się zgadzam co do tła - w zasadzie ostatni raz wstawiałem komputerowe - tym razem wyjątkowo z racji, iż banda nie zmieściła się na tle w formacie A4, które od jakiegoś czasu jest u nas w użyciu (zwróć uwagę na tło w poprzednich częściach Averlandu - nie jest komputerowe). Jak napisała Natalia, musimy sprawić sobie większe tło, by całkowicie wyeliminować komputerową obróbkę, która i mi już zbrzydła ;).

  @Dwalthrim
  Staśku, banda jest już gotowa i skończona, a poza tym jest to banda Pandy, jak też już Natalia zauważyła - jednym słowem dodatkowych modyfikacji i zmian już nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Się wie, moje przemyślenia po ujrzeniu całej bandy były skierowane właśnie do Pandziora. Czasem tak jest, że coś zauważasz nie w trakcie trwania projektu, tylko już po jego ukończeniu. Tak czy siak banda mi się b.podoba i z przyjemnością przeciw niej zagram w nowej kampanii w SDQ.

  OdpowiedzUsuń
 6. Opus finite est! Jestem pod wrażeniem, brawo!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego zawsze jak coś takiego oglądałm, chcę w końcu zrobić i pomalować jakąś bandę do Mordheim na poziomie, który mnie zadowoli... Zwłaszcza Aveerland. Uwielbiam tę bandę a moja ma wiele braków estetycznych.

  Są kapitalni, zwyczajnie śliczni. Jak dla mnie trochę nudne podstawki ale poza tym cudeńka. Ostlandczycy pasują doskonale, żółty z czarnym powalają.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...