20 maja 2014

Ostland na bogato - pieski

Najwyższy czas zacząć tu wrzucać Ostland. Banda jest na bogato, bo to właściwie dwa w jednym - banda do Mordheim i Warheim. A o ile wiem coś o Warheim (a wiem niewiele), to bandy tam są większe od mordheimowych. Stąd całkiem spory zbiór figurek i różne ciekawe rzeczy typu wózek czy łowcy niewolników, których w normalnym Ostlandzie byśmy nie uświadczyli. Ta banda jest wyjątkowa. Złożył ją NoName (link do tematu na Azylium TUTAJ) i przyznam, że mimo wielkiego zadowolenia z naszego własnego Ostlandu, ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Sporo tam bardzo nietypowych, pomysłowych, wręcz ryzykownych konwersji, które koniec końców bardzo się udały (np. łączenie bitsów z LOTRa z WFB). Malowanie tego jest pewnym wyzwaniem, ale chyba się już przyzwyczaiłam do różnej skali różnych części.

Ja niestety prezentację zawsze zaczynam od największej drobnicy, stąd pieski ;) Te pieski też mi się bardzo podobają. O ile się nie mylę (a mogę się mylić) to chyba Mantic. Jeśli tak, to znaczy, że Mantic zrobił choć raz jakieś dobre modele ;) To modele w sam raz na wardogi, takie jak w Ostlandzie nawet mordheimowym możemy znaleźć. Czyli nie mega straszne bestie do odgryzania głów, ale przydać się mogą. Takie "małe, ale zajadłe", jak głosił opis psa szczurołapa w WFRP. Zapraszam do obejrzenia :)

P.S. To 500. post na naszym blogu :) Jak na prawie 5 lat działania bloga to może na razie wynik bez fajerwerków, ale liczę, że przez kolejne 5 lat postów będzie o wiele, wiele więcej :) Dziękujemy wszystkim, którzy czytają, komentują i lubią nasze figurki. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto było zakładać tego bloga i rozwinąć działalność hobbystyczną na większą skalę.  


3 komentarze:

 1. Pieski to dodatki do paskudnej krasnoludzkiej piechoty Mantica - moim zdaniem jeden z niewielu dobrych elementów tego zestaw (obok kufla, odciętej głowy orka i bodajże martwego krasnala). Mają nawet własne zasady w Kings of War. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale dobrze wyszły .. Super dzięki !!!
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne malowanie. U mnie ten mantic'owski piesek to filler/proxy w armii krasnoludów WFB :)

  OdpowiedzUsuń