3 czerwca 2015

Merchant Caravan - "Ten Typ"

W którymś momencie w bandzie kupców przyszło mi do pomalowania figurki innej niż wszystkie. Nie, żeby była jakoś od czapy - da się spokojnie znaleźć dla niej funkcję, którą może pełnić w bandzie, wystarczy przeczytać zasady. Ale jednak od reszty nieco się różni. Byłam przekonana, że to model Ścibora, ale nie mogę go znaleźć na jego stronie. W oryginale to mógł być jakiś nekromanta, ledwie pamiętam jego oryginalną głowę (gdzieś kiedyś mignął mi wśród nagród turniejowych, gdy jeszcze Ścibor nas sponsorował). Ten model dostał głowę znacznie normalniejszą, a zarazem w klimatach bandy. Reszta pozostała bez zmian.  

Krasnoludy nie mają kolan, a Ten Typ nie ma stóp. Spoko, na pierwszej przymiarce sukni ślubnej też tak wyglądałam ;) Przynajmniej nietrudno pinować taki model do podstawki. Rzeźba jest ładna, bardzo szczegółowa, ale jedno zwraca uwagę od razu - Ten Typ ma niesamowicie długie ręce. Obszerne rękawy to jedno, można wytłumaczyć - ok, taka moda. Można by też szukać dysproporcji głowy w stosunku do ciała, ale na serio - jaka ta głowa musiałaby być, żeby te ręce miały choćby na oko prawidłową długość? Myślę, że i z oryginalną głową one są po prostu absurdalnie długie :) Ale nie to, że chcę się go czepiać. Jest po prostu dość egzotyczny, inny od reszty, choć do tej reszty pasuje. Po prostu są inni kupcy i jest "Ten Typ" - zapraszam do obejrzenia go.  


4 komentarze:

 1. Faktycznie, proporcje w tej figurce zostały potraktowane bardzo liberalnie. Na szczęście Twój paintjob wyciągnął z niej 200% możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest Leonardo of Miriagliano, taki Tileański Leonardo da Vinci :) Może i niema za dużego zastosowania w bandzie ale myślę że będzie do niej pasował i a pewno idealnie się komponował na górnym pokładzie wózka przy stole do pracy ;)
  Figurka to faktycznie figurka Ścibora ale widzę że nie jest już dostępna. była w dziale undead i oryginalnie miała trupią czaszkę zamiast tej głowy.
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
 3. Wonderful paint brush, love what you've done with these colors...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyszedł przednio. Świetne dobrałaś kolory :)

  OdpowiedzUsuń