26 września 2011

Karak Zorn - kolejna odsłona (strony WWW)

Wnikliwi obserwatorzy i stali goście witryny Karak Zorn zapewne zauważyli, że przez kilka ostatnich tygodni była ona offline ("w konserwacji"). Niektórzy wyrazili nawet zaniepokojenie dalszymi losami projektu. Uspokajam na wstępie: projekt, choć w wakacje nieco zwolnił, ruszył obecnie ponownie, czego przejawem jest m.in. właśnie nowa odsłona niniejszej starej strony WWW.

Bezpośrednią przyczyną wspomnianego czasowego niebytu strony był mój błąd w obsłudze bazy danych strony, który doprowadził do wykasowania kilku ostatnich artykułów. Na czas ich przywrócenia (które, nawiasem mówiąc, udało się w stosunku do galerii, ale do ostatnich aktualności już nie) postanowiłem stronę tymczasowo wyłączyć. Przyznaję, z paru rozmaitych powodów czas ten wydłużył się dość konkretnie; nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło - uznałem, że po tak długim czasie nie wypada wracać z pustymi rękami...

Tak właśnie narodził się pomysł opracowania nowego "layoutu" strony. Tym razem nie sięgałem jednak po wyświechtane i niezbyt ładne gotowe szablony dostępne w Internecie, tylko, korzystając z paru nieskomplikowanych i dostępnych od ręki narzędzi, opracowałem swój własny, zdecydowanie bardziej "w klimacie", a jednocześnie dużo mniej paskudny niż ten ostatni, na którego osobiście nie mogłem już patrzeć.

Co tu dużo mówić: mam nadzieję, że nowa odsłona strony spodoba się również Wam, a przy okazji będzie wstępem do nowej owocnej serii aktualizacji obejmujących nie tylko formę, ale i treść Karak Zorn.1 komentarz:

  1. Layout dużo lepszy :) Cieszę się, że prace nad KZ znów nabierają tempa :)

    OdpowiedzUsuń