24 kwietnia 2013

Z cyklu "Makiety z SDK" - Zrujnowana katedra Sigmara

Ostatnio brakuje mi figurek do malowania (ale już składam nową bandę do BtB). Nadrabiam brak aktywności figurkowej w makietach. Tę imponującą katedrę zbudował Dwalthrim. Składa się w dużej mierze z resztek makiet do WH40k, które były w SDK nieużywane, a które świetnie nadawały się do tego, by je na taki właśnie cel zagospodarować. Z właściwą sobie inwencją i ułańską fantazją Stasiek dorobił sporo własnych rzeczy - i tych większych, i tych mniejszych ;) Makieta jeszcze przed pomalowaniem była na ostatnim turnieju. Potem zabraliśmy ją do domu, by ją ostatecznie wykończyć. 

Tym sposobem dostałam dość wymagającą pod względem detali makietę. Ściany, drzwi i podłoże roją się od różnych szczegółów pochodzenia organicznego, czyli szkieletów i czaszek heretyków oraz mutantów. Musiało ich być sporo w Mordheim, bo zdobią katedrę dość licznie. Można by powiedzieć, że to triumf Sigmara nad Chaosem i herezją... gdyby tylko to nie Sigmar zesłał kometę, która to wszystko rozwaliła. 

Ambona i fragment ołtarza (ten na bazie części z Anvil of Doom) są ruchome, choć nie wiem, czy nie zostaną przyklejone na stałe, bo przechowywanie makiet w SDK ostatnio stało się trudne ze względu na ich ilość, a upychanie służy niestety gubieniu różnych części i niszczeniu się terenów. 

Na drzwiach proponowane przez Tomka "heretyckie tezy". Stasiek z zapałem poparł ten pomysł, a ja go zrealizowałam ;) Trudno powiedzieć, co tam sobie heretycy umyślili, bo kometa spadła także na nich... ale widać, że wyznawcy Sigmara czasem spotykali się ze sprzeciwem. 

A teraz dość gadania - zapraszam do oglądania :) 

6 komentarzy:

 1. Brawa dla Staśka za budowę i dla was za malowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :), ale bez malowania wyglądało by mizernie..
  Widzę, że te szkieltory przybite do murów potraciły chyba jakieś elementy- jak juz sie zjawie w SDQ trzeba będzie coś zaradzić.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a tak sie wip prezentował: http://www.debowatarcza.vot.pl/kuznia-dwalthrima/zrujnowana-swiatynia-sigmara-wip.html jakby kto byl zainteresowany ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna makieta, szkoda tylko, że muru takie niskie :)
  ________________________
  www.swiatprzerysowany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wymiar podstawy jest taki że cała światynia idealnie mieści się na naszych klubowych podestach wys 2-3" . Pozatym cięzko byloby coś dokoptować do tych ruinek z czterdziestki a tak bazujac na pomyśle z Town Cryera#1 mamy całkiem zacna i grywalna makietę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładna makieta,
  oprócz świetnego wykonania i dobrego malowania
  uwagę przykuwają szczegóły w postaci szkieletów,
  czy też innych dodatków.
  Wyszło świetnie!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...