29 grudnia 2020

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #76: V. Świąteczna Wymiana Figurkowa 2020 - cz. 2/2 - prezent ode mnie dla Viluir

Najwyższa pora przejść do kolejnego mojego posta (drugiego z dwóch) poświęconego tegorocznej edycji "Świątecznej Wymiany Figurkowej"!

Gwoli przypomnienia, "Świąteczna Wymiana Figurkowa", będąca formalnie częścią "Figurkowego Karnawału Blogowego"inicjatywy, którą 7 września 2014 r. rozpoczął Inkub, prowadzący bloga "Wojna w miniaturze", polega w dużym skrócie na tym, że każdy z uczestników maluje figurkę (a niekiedy figurki w liczbie mnogiej, a wręcz i całe dioramy!) dla losowo wybranego innego uczestnika, a następnie wysyła ją do niego (albo do niej) jako prezent świąteczny.

Gospodarzem, organizatorem i koordynatorem tegorocznej, V.-ej już edycji "Świątecznej Wymiany Figurkowej" jest Elmin, autor bloga "Paint For The Paint God".

Relację z mojego udziału w ŚWF 2020 podzieliłem na dwie części - w pierwszej z nich zaprezentowałem dioramę i figurki w klimatach mordheimowych, które przygotował dla mnie sam wyżej wspomniany Elmin, a w drugiej - czyli tej dzisiejszej - będę prezentował to, co ja sam przygotowałem dla...

...Viluir, autorki bloga "Rzuć 90k6!"

Kilka dni zwlekałem z publikacją niniejszego posta, gdyż chciałem dać Viluir pierwszeństwo publikacji prezentacji prezentu ode mnie, ale że rok 2020 się już szybko kurczy i kończy, a chciałbym zdążyć na blogu w tym roku z jeszcze jednym postem (poza dzisiejszym), pozwoliłem sobie przejąć inicjatywę.

Ad rem, gdy tylko dowiedziałem się od Elmina (jak już wspomniałem powyżej, gospodarza aktualnej edycji ŚWF), że moim zadaniem jest przygotować figurkowy prezent świąteczny właśnie dla Viluir, moją pierwszą myślą było to, że koniecznie musi być to figurka skavena :)! Druga myśl z kolei podsunęła mi konkretny model, który po lekkiej konwersji miał posłużyć jako baza do malowanej przeze mnie figurki o charakterze szczurzo-świąteczno-okolicznościowym.

Początkowo planowałem ograniczyć się tylko do figurki, ale pod wpływem korespondencji z Elminem i przecieków od niego, że przygotowuje poza figurkami także dioramę (jeszcze wtedy nie wiedziałem, że szykuje ją dla mnie!), postanowiłem również swój prezent uzupełnić o ten element, na którym gotowa figurka mogłaby zostać umieszczona.

O genezie i powstawaniu figurki i dioramy planuję - jeszcze przed końcem roku - oddzielnego posta, tym samym przechodzę powoli do prezentacji mojego prezentu dla Viluir - świątecznego skavena, który dzielnie przemyka się przez mroczne piwnice Mordheim, by dostarczyć autorce bloga "Rzuć 90k6!"  prezent w postaci kolejnej kostki k6 do kolekcji :D!

6 komentarzy:

  1. Jeden ze skaveńskich Mędrców niosących Spaczeń, Upioryt i Czarci Pył? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo ciekawa koncepcja! A widzisz, tak mi w głowie ta 91-sza kostka dla Viluir utknęła, że o niej nie pomyślałem!

      Usuń