22 października 2022

Krasnoludzki zabójca smoków - posągi od AoW (3 z 3)

W ostatniej części mini cyklu pn. "Posągi od AoW", chciałbym dzisiaj zaprezentować Wam element terenu w postaci posągu krasnoludzkiego zabójcy smoków przeznaczony przede wszystkim na stół "podziemny" (w pewnym sensie jest to kontynuacja jednego z moich sztandarowych projektów figurkowo-makietowo-krasnoludzkich, funkcjonującego pod nazwą ""Karak Zorn", choć z pierwotnym projektem o tej nazwie niewiele to już ma aktualnie wspólnego).

Przedstawiony posąg to wydruk 3D; projekt autorstwa firmy Avatars of War. Pomalowany przeze mnie został w trybie "speedpaintingowym", przede wszystkim z zastosowaniem aerografu, w lubianej przeze mnie kolorystyce, którą umownie określam jako "zieleń Ereboru".

Zdjęcia w rozwinięciu posta - zapraszam do obejrzenia.8 komentarzy:

 1. Zieleń Ereboru? Baaardzo mi się podoba taki koncept!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spora część naszych dawnych makiet krasnoludzkich powstała jeszcze w odcieniach szarości, ale teraz przerzuciłem się na taki właśnie zielonkawy schemat kolorystyczny.

   Natomiast starsze makiety prawdopodobnie poddam pewnej renowacji - mam pewien pomysł,jak to zrobić efektownie i efektywnie zarazem.

   Dziękuję za komentarz! :)

   Usuń
 2. Ładnie! Tylko co to za krasnolud, co ma kolana? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie fakt posiadania kolan zmusił go do zostania Zabójcą. A że miał pewne sukcesy na tym polu, to mu pomnik wystawili.

   Dziękuję za odwiedziny i komentarz :)!

   Usuń
 3. Kawał kolejnego super kamiennego pomnika! To może zdjęcie rodzinne? Może coś dodatkowo z Waszą bogatą kolekcja krasnali? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra myśl ze zdjęciem rodzinnym posągów - dzięki za podpowiedź, wykonam takie dodatkowo, z garścią krasnoludów z kolekcji dla uwidocznienia skali zjawiska :).

   Generalnie myślałem o jakichś zbiorczych zdjęciach makiet podziemnych, ustawionych już w "szyku bojowym" na stole bitewnym, ale brakuje mi jeszcze powierzchni "podziemno - jaskiniowej" (w postaci odpowiedniego blatu albo chociaż maty) i na chwilę obecną jeszcze się zastanawiam nad koncepcją, jak to ma wyglądać, i jak to zrobić.

   Usuń
 4. Na plus na tle kolegów wyróżnia go kojarzące się ze św. Jerzym wężysko. Poza tym - równie dobry jak pozostałe pomniki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo trafne skojarzenie - też uważam, że to zdecydowanie na plus :). Dzięki!

   Usuń