26 sierpnia 2015

Merchant Caravan - cała banda

Za nic nie mogłam się ostatnio wziąć do wrzucania zdjęć na bloga. Chyba wiem, dlaczego - w jednej ze starszych edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, gdzie była mowa o motywacji, pisałam, że blog jest motywacją. Ale to działa też w drugą stronę - jeśli nic aktualnie nie robię, to nie mam co wrzucać na bloga, a nawet jak mam, to nie zawsze są to rzeczy, które da się zrobić w pięć minut. Tak jak zdjęcia całych band. Jeszcze pół biedy z tymi Chińczykami (i tak zalegam z ostatnią figurką), bo ich jest niewielu, ale karawana to liczna banda i ma wiele dużych modeli. Zdjęć ostatecznie może nie ma tak dużo, bo poszczególnym grupom stronników robiłam ich sporo na bieżąco, ale źle pod względem ilości chyba nie jest. Jak zawsze jest to jednak kilkanaście z kilkudziesięciu zrobionych. Wynik tylko trochę lepszy od tego, który uzyskuję, fotografując biegające świnki morskie ;)

Największym problemem jest upchanie wszystkiego w kadrze. Żeby było śmieszniej, banda Ostlandu była liczniejsza, a nie sprawiła takiego problemu. Wózek był mniejszy, a z dużych modeli znajdowały się tam wyłącznie ogry, chyba że jeszcze liczyć sztandarowych. Tutaj jest: wielki wózek, smocza armata i jeszcze trzech kolesi z wielkimi skrzydłami. A prócz tego ponad 20 innych modeli. Z tego powodu na zdjęciach, na których są sami stronnicy, nie upychałam już na siłę wózka. Wcisnęłam go na zdjęcia całej bandy, gdzie jakimś cudem udało się wcisnąć też resztę bandy, ale przyznam, że z lataczami to była dość karkołomna sprawa ;)

Malowanie tej bandy trochę mi zajęło, z powodów wózkowych i osobistych zdecydowanie więcej, niż normalnie. Ale już dość ścigania się z samą sobą ;) Wyzwanie było duże, śmiałych konwersji znów zatrzęsienie, sporo godzin upłynęło na dobrej zabawie, ale też wysiłku. Mam nadzieję, że efekt końcowy się Wam spodoba. Z niektórych zdjęć nie jestem zadowolona z racji nadmiernego upchania całej ferajny w kadrze ;/ ale taka banda musiałaby mieć tło w formacie A2, żeby się zmieścić swobodnie. Zapraszam do obejrzenia.

Bohaterowie


Stronnicy bez wózka


Cała banda z wózkiem

3 komentarze:

 1. Bardzo ładnie wszyscy razem się prezentują :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wpadłem jak po ogień ale teraz juz wieczorową porą na spokojnie sobie obejrzałem i wyglądają super. Zdjęcia nie oddają uroku. Mega zadowolony dzięki jeszcze raz :)
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudnie to wygląda! Jak z bajki! Nie mogę się napatrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...