3 sierpnia 2010

Dwarf Treasure Hunters - ekipa panów z młotkami

Z bólem udało mi się zakończyć malowanie kolejnych krasnoludów, tym razem czterech zamiast trzech. Trzej dzielni panowie są z 6. edycji. Drugi od lewej to intruz z 7. edycji. Myślałam, że najgorzej pójdzie mi z 7. edycją, a tu niespodzianka - mimo że nie lubię tej edycji, zwłaszcza plastików, to ta figurka wyjątkowo mi się spodobała. Może dlatego, że to najemnik (poszukiwacz skarbów) i do tego złożony z całkiem fajnych bitsów. Tak więc operacja się udała, a żaden z krasnoludów chyba za bardzo nie ucierpiał...

Ogólnie podoba mi się ta banda, ale jakoś w tym momencie trafiły mi się pod pędzel najmniej lubiane przeze mnie figsy. Niechęcią darzę zwłaszcza tego gościa z młotkiem dwuręcznym - ogólnie jest to dość szpetna, zwłaszcza jak na tę edycję, figurka. Aż się chce zapytać, co robi w 6. edycji, skoro składa się tylko z dwóch kawałków ;) Mimo to figurki nie okazały się takie złe w malowaniu. Kolory są pomieszaniem dwóch poprzednich opcji - trochę żywych, trochę zgaszonych. I tak nie ma ich za dużo, bo - co jest główną przyczyną mojej niechęci - większość wyposażenia krasnali stanowią metalowe elementy. Polubiłam już topory, za to znielubiłam ich młotki - na szczęście już sami z toporkami mi zostali do malowania.

No i to już jest... 16/26 ;) Zapraszam do oglądania :)

3 komentarze:

 1. Malowanie jak zwykle bardzo dobre :) Ale widać że to plastiki, brakuje im tej "fajności" które mają metalowe modele.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, jest różnica miedzy plastikiem a metalem widoczna na pierwszy rzut pędzla ;). Malowanie nie odbiega od pozostałych modeli czyli bardzo fajne :). Jedyne co to można się było pokusić o zrobienie/pomalowanie najemnikowi na podstawce wyrdstona, zwłaszcza że jeśli dobrze pamiętam to tam właśnie wsadziłem jakiś kamyczek żeby odbiegał kształtem od reszt podstawkowych gruzowisk.
  Czekam/y na c.d

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, malowanie plastików a metali to ogromna różnica - niby technika się nie zmienia, ale efekt końcowy znacznie lepiej prezentuje się na metalach :) No cóż, jest ich dość dużo w tej bandzie i będzie jeszcze co oglądać :)

  @Staś
  Racja, wyrdston na tej podstawce to dobry pomysł :)

  OdpowiedzUsuń