21 września 2012

Z cyklu "Makiety klubowe" - Ten Domek Aż Się Prosił O Pomalowanie

Większość makiet z SDK została zrobiona wspólnymi siłami klubowiczów (ktoś zbudował, ktoś inny pomalował, ktoś odnowił po latach). Dzisiaj coś nietypowego, bo owej imponującej budowli nie wzniósł nikt z DT. Została zakupiona przez Leszcza od Assamitha, który słynął z bardzo ładnych makiet za czasów istnienia strony Najmita.net. Zakupiona w stanie surowym, przez długi czas czekała w szafie na pomalowanie (trochę się zrujnowała po drodze...). W ramach prac konserwatorskich wzięłam i ten domek do pomalowania, bo żal było patrzeć, jak taka makieta marnuje się, stojąc od lat w samym podkładzie i zbierając kurz.

Tu już było trudniej niż w przypadku poprzedniej makiety, bo Assamith robił domki nie na potrzeby i standardy klubowe, tylko dość popisowo, z dużo ilością detali i smaczków.  Nie jest to wada, oczywiście - po prostu pomalowanie takiej makiety trwa trochę dłużej. Moją ulubioną częścią jest wypływająca woda i ręka, która usiłuje wydostać się na wolność... ale ogólnie cały ten domek to niezły popis pomysłowości rozmachu. Mam nadzieję, że na turniejach będzie się miło na nim grało - zapraszam do obejrzenia :)
7 komentarzy:

 1. mistrzostwo:D
  Na plus:
  +detale
  +woda
  +zielone zacieki
  +kolorystyka
  +funkcjonalne wnętrze
  +roślinność

  brakuje mi tylko czegoś takiego http://static.e-dach.pl/articles/8809_dach-zdjecia_1_jpg_dach-odporny-na-mech-2.jpg
  wikol + posypka i gotowe:P
  ciekawe jakby to wyglądało, możecie spróbować na jakieś małej chatce;>

  pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. No i na tą haciende czekałem - Mega!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Serdecznie,
  Jestem budowniczym tego nieszczęsnego domku i przypadkowo wpadłem na waszą stronę. I szczerze aż mi się łezka w oku zakręciła że ktoś autentycznie zaopiekował się w nim w tak przepiękny sposób. Czy byłaby szansa zagrać kiedyś z wami ? i przy okazji mam na sprzedaż kilka piękniejszych makiet do wykończenia :)

  Proszę o kontakt assamith@o2.pl

  OdpowiedzUsuń