28 kwietnia 2014

Lista figurek na blogu Hakostwo

Mamy przyjemność zaprezentować na "Hakostwie" nowe udogodnienie dla czytelników - listę wszystkich figurek (w formie linków do konkretnych postów), jakie do tej pory ukazały się na naszym blogu.
Link do listy jest i będzie dostępny z każdego miejsca bloga, na pasku stron, bezpośrednio pod logo bloga.
Geneza takiego rozwiązania i garść informacji "organizacyjnych" w rozwinięciu posta.

Jednym z problemów, z jakimi - jak mi się wydaje - często borykają się twórcy blogów, jest popadanie starszej twórczości w zapomnienie, co jest zjawiskiem naturalnym - po prostu starsze posty spadają na kolejne, i jeszcze kolejne strony bloga. W przypadku blogów o tematyce hobbystycznej, w naszym przypadku okołobitewniakowej, regularnie prezentującej zdjęcia m.in. figurek, całych oddziałów, band itp., oznacza to w praktyce, że starsza twórczość "wypada z obiegu", gdyż mało komu chce się przewijać w nieskończoność kolejne archiwalne strony bloga.

Ten stan rzeczy można częściowo niwelować, np. poprzez system "etykietek", czy też widżety w stylu "podobne posty" itp. Dzięki temu zainteresowany czytelnik łatwiej może znaleźć to, czego szuka i dotrzeć do starszych, powiązanych tematycznie postów. 

Wspomniane powyżej rozwiązania nie dają jednak obrazu całokształtu twórczości zaprezentowanej na blogu, jaki dzięki liście dostępny jest już "na pierwszy rzut oka". Właśnie dzięki liście każdy gość odwiedzający naszego bloga, po kliknięciu na dosłownie jeden link, będzie mógł w krótkiej chwili dowiedzieć się, jakie bandy, jakie armie i do jakich systemów na naszym blogu prezentowaliśmy, i będzie mógł od razu przejść w interesujące go miejsce. Przy okazji dodam, że lista jest przygotowana głównie po angielsku, co ma ułatwić również gościom obcojęzycznym poruszanie się po naszym polskojęzycznym blogu.

Pozostaje mieć nam nadzieję, że tego rodzaju spis figurek okaże się dla Was, drodzy czytelnicy bloga "Hakostwo", użytecznym narzędziem ułatwiającym "nawigację" po naszej twórczości. Jeżeli macie jakieś sugestie, propozycje, pomysły itp. na jej dalsze usprawnienie, zachęcam do komentowania poniżej.

P.S. Za jakiś czas opublikujemy kolejną listę - tym razem dotyczącą makiet.

2 komentarze:

  1. Zrób sobie też spis treści, który będzie automatycznie grupował posty po etykietach. Są też chronologiczne spisy, które są wygodniejsze niż rozwijane archiwum bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za sugestie - poszukam i przetestuję tego typu udogodnienia :).

    OdpowiedzUsuń