24 stycznia 2015

"Łącznik" do mordheimowych kładek (do SDKu)

Poszukiwania niedokończonych projektów do mojego posta do V edycji Figurkowego Karnawału Blogowego zaowocowały kilkoma ciekawymi znaleziskami...

Jedno z tych znalezisk przykuło moją szczególną uwagę i od razu trafiło na warsztat do wykończenia. Pamiętacie jeszcze kładki do Mordheim, wykonane przez Dwalthrima, a pomalowane przez Skavenblight? Otóż Dwalthrim wykonał jeszcze jeden element z tej serii, który przedstawia coś w rodzaju "łącznika" do kładek przedstawionych w powyżej podlinkowanym poście.

Można by się oczywiście zastanowić, kto i w jakim celu budował takie konstrukcje w Mieście Potępionych, ale abstrahując od realiów "fluffowych", zapewniam Was, że tego rodzaju kładki są w rozgrywkach naprawdę przydatnym i grywalnym elementem, wprowadzającym do rozgrywki dosłownie trzeci wymiar. Planujemy zresztą znacznie zwiększyć ich liczbę w klubowych magazynach.

Wracając jednak do meritum, z jakichś powodów - obecnie już nie mam pojęcia jakich - ten "łącznik" nie został od razu pomalowany, ale znalazł się na dnie jednego z kartonów z makietami w oczekiwaniu na lepsze czasy. Może przypadek, może jakiś zapomniany obecnie niecny i szpetny (jak wujek Fester) plan, mniejsza o to...

Najważniejsze, że zająłem się nim teraz - przyjemna robota na dosłownie jeden, niezbyt długi wieczór, polegająca na poprawieniu podkładu (dosłownie pojedyncze odpryski farby), malowaniu (kamień + drewno), a na deser: nałożeniu "zieleniny" i pigmentów.

Tym samym, w najbliższy wtorek kolejny makietowy drobiazg wędruje do klubowych zasobów SDKowych.4 komentarze:

 1. Zawsze się zastanawiałem po co - w sensie reali miasta warhamerowego- mogły być tworzone kładki ? :) Fajnie wyszła podstawka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki!
  Ja też się nad tym zastanawiałem, kto by miał je budować, ale na pewno sprawdzają się na polu bitwy w kontekście grywalności :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Tomku, wrzucisz tez na strone DT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz-masz :):

   http://debowatarcza.vot.pl/prace-modelarskie/lacznik-do-mordheimowych-kladek-do-sdku.html

   Usuń