1 lutego 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy, edycja V - podsumowanie

Pora na podsumowanie styczniowej edycji FKB i przekazanie pałeczki dalej. Trochę się obawiałam, czy temat "Niedokończonych opowieści" będzie pasował wszystkim. Okazało się jednak, że frekwencja nie spadła, bo każdy ma w swojej szafie coś niedokończonego. Niektóre projekty były większe, inne mniejsze, jednym brakuje tylko ostatnich szlifów, drugie są jeszcze w rozsypce... wspólnym mianownikiem jest - ogólnie mówiąc - to, że nasze oczekiwania w hobby się zmieniają, nasze ambicje i fascynacje się zmieniają, niektóre pomysły muszą dojrzeć, a inne są porzucane na rzecz nowych, lepszych. Z tego powodu uważam, że te niedokończone projekty są ważne dla nas wszystkich - niektóre pokazują, ile nam jeszcze zostało do zrobienia, a inne uświadamiają po latach, że kiedyś szliśmy niewłaściwą drogą i czas pójść inną. Tak czy siak - mamy z nich pewne korzyści. 

I dlatego myślę, że ta edycja FKB coś nam dała. No, przynajmniej można mieć taką nadzieję. Nie wiem, jak u innych, ale u mnie jednak wspomnień czar podziałał nie jak uciążliwy wyrzut sumienia, ale autentyczna motywacja. Oczywiście nic jeszcze nie zrobiłam z tymi panienkami z karczmy ;) Ale będzie to pewnie pierwszy krok - rozpuścić farbę na tym, nad czym prace warto kontynuować. A że powoli przestawiamy się na tworzenie Mordheim do domu, to i karczma ma szanse powstać. A w międzyczasie powstanie kolejny projekt, który pójdzie na dłuższy czas do szuflady. No, ale o ile poszczególne projekty mogą być niedokończoną opowieścią, to hobby jest chyba niekończącą się opowieścią. Chyba, że się mylę i ktoś ma prosty i zwięzły plan, po wypełnieniu którego osiągnie figurkowy szczyt i nie będzie chciał więcej ;)


W tej edycji udział wzięli:

Psborsuk
Vulturius Meglivorn
Quidamcorvus
Matheo
Maniex
Koyoth
Kapitan Hak
Asterix z Valadoru
Potsiat
Kolekcjonerka
Zielony Skaven
Gonzo Gorf
Inkub
ReyCast Miniatures 

oraz ja - mój wpis można poczytać TUTAJ.
Jeśli o kimś zapomniałam, proszę o krzyk i płacz, najlepiej w formie linka do zapomnianego wpisu ;)

Dla porządku przypomnę, że poprzednie edycje prowadzili:
Inkub
Ancestor
Quidamcorvus
Maniex

A wodzirejem w lutym zostaje Anolecrab z bloga Krypta Królów i to tam prosimy wypatrywać tematu nowej edycji :)

6 komentarzy:

 1. Dorzuciłem jeszcze swoje trzy grosze do V edycji:)

  http://miniwojna.blogspot.com/2015/02/v-edycja-figurkowego-karnawau-blogowego.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna udana edycja! Ciekawe co będzie w kolejnej :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. A o mnie zapomnieliście:( Smuteczek.
  Pozdrawiam Reyki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie zapomnieliśmy - nie podlinkowałeś się w komentarzach ;) Już dodałam do listy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Natalia przesłałabyś powyższy wpis w wersji html na mój email (quidamcorvus małpa poczta.fm), opublikowałbym go na Wrotach.

  OdpowiedzUsuń