9 maja 2017

Legolas z Leśnego Królestwa (chwilowo w Morii)

Pisałam, że mam nadzieję nie malować kolejnej figurki z Drużyny Pierścienia już tak długo, jak to wyszło z Aragornem. Dla odmiany więc Legolas poszedł mi ekspresowo. Cóż, to model bardzo prosty, podobnie jak metalowa wersja, więc niewiele tu było roboty. Przy okazji wygrzebałam tamten model sprzed pięciu lat i ucieszyłam się, że już ciut lepiej maluję twarze ;) Różnica między ich twarzami jest taka, jak między Orlando Bloomem we Władcy Pierścieni i Hobbicie. Niby człowiek (elf) ten sam, a w tym drugim z twarzy był jakiś taki... wybaczcie niepolskie słowo - creepy.

Tu jednak nic z tych rzeczy. Poczciwy prosty plastik może nie robi szału jako przystojne 200% odzwierciedlenie filmowej wersji (właściwie to elf, więc słowo przystojne powinno być w cudzysłowie, ale Tomek już wyczerpał ich limit :P), ale za to jest łatwy do pomalowania i wygląda, na kogo ma wyglądać - elfa z łukiem, który zaoferował ów łuk (i siebie do jego obsługi) w wyprawie do Mordoru, przez co musiał (co już widać po podstawce) wejść w mało przyjazne dla siebie rejony Morii. Ale dał radę, podobnie jak ja dałam radę w poprzednim zdaniu wreszcie postawić kropkę ;) Zapraszam do obejrzenia.Nie mogłam się powstrzymać, musiałam postawić Legolasy obok siebie. Mimo, że ten stary metalowy ma straszną mordę (reszta figurki wcale źle nie wygląda, choć to pierwszy model do LOTRa, jaki malowałam i to 5 lat temu), to jednak go pokażę, bo różnica rozmiarów jest tu bardzo widoczna.

9 komentarzy:

 1. Piękne elfiątko :)Bardzo, ale to bardzo mi sie cieniowanie szaty podoba:) będzie trzeba to kiedys skopiować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopiuj śmiało, choć liczę raczej, że nie będzie to kopia, a Twoja własna wersja, w ulubionym przeze mnie Twoim stylu :)

   Usuń
 2. Malowane cudne, ale z oczu Legolas to czyste zło:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo on wcale nie jest taki słodki, jak się wydaje na pierwszy rzut oka ;)

   Usuń
  2. Wiadomo, w lesie wychowany:)

   Usuń
 3. Normalnie nie mogę się napatrzeć na twoje ludki. Świetny jest ten Legolas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ ładnie wycieniowane fatałaszki! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...