2 czerwca 2010

Piraci! (WiP)

Ostatnimi czasy zostaliśmy wraz ze Skavenblight zaproszeni do współudziału w przedpremierowym czytaniu zasad i testowaniu pewnej bitewnej gry w klimatach pirackich. O samej grze na razie pisał nie będę - zapewne w odpowiednim momencie uczyni to jej autor, ja natomiast skoncentruję się na razie na aspekcie modelarskim.
Niniejszym prezentuję zatem 10 figurek mojej pirackiej załogi, które przygotowałem do rozgrywki. Na razie WiPy w stadium zapodkładowania i gotowości do malowania. W sumie nic specjalnego - ot, garść starych i wysłużonych wiarusów z Empire Militia, z domieszką brodatych gąb wojaków Ulryka. Zdecydowałem się na to do bólu proste rozwiązanie z tej prostej przyczyny, że akurat ich miałem pod ręką i szkoda mi by było, gdyby kurzyli się nadal w bitsboxie. Poza tym jakoś bardziej pasują mi do pirackiej załogi niż do mordheimowej bandy ;).

Sposób złożenia figurek, jak widać poniżej, zupełnie standardowy, z niewielką domieszką konwersji (sakiewki, torebki, a z "ambitniejszych" elementów czapka Kapitana Haka, jego fajka i hak właśnie). Jedyny naprawdę wyróżniający te figurki element to zestaw wymiennych łapek z magnesikami służący możliwie najlepszemu zachowaniu WYSIWYGu, co w tej grze jest w sumie jeszcze bardziej istotne niż w Mordheim. I chociaż nadal nie jestem szczególnie wielkim fanem zakrojonego na szeroką skalę używania magnetycznych kończyn w bitewniakach (co innego np. WH40k, ale standardowe bandy do Mordheim nadal wolę składać po staremu), to w przypadku rzeczonego pirackiego systemu muszę przyznać, że zdaje to egzamin :).

Dość gadania; przejdźmy zatem do zdjęć...

Zestaw kończyn (w razie potrzeby będzie wzbogacany o nowe łapska):

Piraci - wersja bez rąk:

Piraci - w przykładowej konfiguracji z doczepionymi łapkami:

4 komentarze:

 1. Very nice conversions! It's always impressive to see how well magnets work for those plastic miniatures. Can't wait to see the painted minis!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego nie pokazałeś naszego wielorękiego mutasa?! :)
  Moją opinię Ojcze znasz; rewelacyjni....zwłaszcza fajeczka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie się zapowiada, muszę przy najbliższej okazji obadać tych załogantów z bliska ;). A co to za Piracka gierka tak w ogóle i w szczególe, he?;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za komentarze :)!/Thanks for the comment, Cianty :)!

  @Konrad
  Hehe, cieszę się, że Ci się podobają :P. A z mutasem dłuższa historia, ale może kiedyś ujrzy światło dzienne ;).

  @Dwalthrim
  Piratów bardzo chętnie z bliska zaprezentuję; może nawet już pomalowanych (mam nadzieję) ;).
  Co do gierki, na razie z woli autora niestety nic więcej nie mogę napisać, ale mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości już jakieś oficjalne info się pojawi ;).

  OdpowiedzUsuń