30 października 2014

Niemieckie krasnoludy - poszukiwacz skarbów

Tej figurki nie znałam, a jest idealna do bandy krasnoludzkich poszukiwaczy skarbów. Co powinien mieć poszukiwacz skarbów? Łopatę... no, ewentualnie kilof, ale kilof może mieć też zwykły górnik. Łopatę, jakiś przyrząd do lepszego oglądania małych obiektów (to coś, co ma na oku), plecak - połatany, ale własny, wysłużony, do tego pojemny, a także znoszony, dziurawy kapelusz... no i cóż, broda na miarę amisza, bo niestety, co tu dużo mówić, wąsów ten pan nie posiada. A szkoda. To znaczy, nie jest to jakiś wielki mankament, przy tak uroczej figurce absolutnie do przeżycia, niemniej broda powinna być w komplecie z wąsami. Zawsze.  

Ale męża mam w porządku, a z krasnalami nie mieszkam, tylko je maluję, więc niech tam. Myślę, że ten krasnolud mógłby być świetny na najemnego krasnoludzkiego poszukiwacza skarbów. Nie wynajmuję tego najemnika zbyt często (zrobiłam to raz i umarł od razu od czaru szamana beastmenów), ale sam pomysł na niego jest fajny. No, trochę jest może za drogi - w SDK zmodyfikowaliśmy jego cenę i takiego miłego koleżkę można by było mieć za 40 złotych koron. Ale to, kim on w tej bandzie będzie, zależy już nie ode mnie. Zapraszam do obejrzenia :)


4 komentarze:

 1. Nice paint job, his eyes are great!

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny model :) cóż to za firma?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy za komentarze :)!

  Co do producenta tej figurki nie jesteśmy ze Skavenblight pewni, ale najprawdopodobniej jest to stara figurka GW (wczesne lata 80-te).

  OdpowiedzUsuń