14 sierpnia 2017

Arwena, Gwiazda Wieczorna

Miało być "coś ładniejszego", ale nikt nie spodziewał się elfickiej inkwizycji! W dodatku babskiej. Baby w Śródziemiu to rarytas, nie tylko te małe i brodate (czyli krasnoludzkie), ale wszystkie. Trylogia Tolkiena niewiele się różni pod tym względem od Trylogii Sienkiewicza - kobiety jako bohaterki są mniej lub bardziej fajne, ale niestety mało liczne ;) Pojawiły się już tutaj i Galadriela, i Eowina (w jednej i drugiej wersji), Złota Jagoda też była, a teraz czas na Arwenę. Nie wiem, ile jeszcze kobitek wyszło do LOTRa z tych, których nie mam. Ale wszystkie mieć będę. Poza Lobelią Sackville-Baggins, której nie kupię za taką cenę, za jaką chodzi na Allegro, bo już bez przesady z taką kasą za brzydką i wredną babę. Przejdźmy do rzeczy, czyli do elfki.

Arwena wyszła w wersji pieszej i konnej, a to jest wersja jeszcze inna. Tamte dwie też mam nadzieję kiedyś dorwać, bo są ładne... choć samą postać średnio lubię. Nie pasowali mi do siebie z Aragornem, chyba że chodziło o wspólne zdawanie na studia do Akademii Pana Kleksa. Wtedy tak, kryterium imienia na A jest spoko. Ale poza tym - słaba kandydatka. No, ale kto miał zeswatać Aragorna z właściwą kobietą, jak w tym uniwersum nie ma pana Zagłoby? Arwena nie jest też specjalnie aktywna. W filmie zastępuje Glorfindela, więc jeszcze jako tako, ale w książce... po nieśmiertelnych istotach spodziewam się większej aktywności. Urody jej odmówić nie można - to zdecydowany plus, zwłaszcza jeśli mowa o figurkach. Choć chwilami na zdjęciach miecz wyszedł dziwnie (jakieś nieistniejące cienie albo odblaski), to mam nadzieję, że Arwena jako całość wyszła przyzwoicie. Zapraszam do obejrzenia!

12 komentarzy:

 1. WoooW! Wyszła PRZEPIĘKNIE. Cudna twarz i odzienie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, zwłaszcza, że była to tzw. figurka niewdzięczna i do końca malowania nie chciała wyglądać dobrze :)

   Usuń
 2. Co prawda to nie krasnolud ale może być ;)
  A na serio to świetnie pomalowana babeczka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszła naprawdę bardzo ładnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W ładne kwiaty ją ubrałaś. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne malowanie, szczególnie rozjaśnienia szat.. Jednak rzeźbiarz znacznie przesadził z mankietami i przez to model wygląda trochę niezgrabnie. Co przypadku elfa płci żeńskiej jest niedopuszczalne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Ten, kto rzeźbił tę figurkę, najwyraźniej nigdy nie zmywał naczyń ;)

   Usuń
 6. Różowa kieca wielce nieortodoksyjna! A co do niedopasowania Arweny i Aragorna, może to kwestia dość znacznej różnicy wieku :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To blady róż. Właściwie różowa biel :P a różnica wieku faktycznie, nie oglądali razem Alfa i Dr Quinn, stały związek odpada!

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...