13 lutego 2012

Jakob Kempler z Ostlandu

Ostatnio postanowiliśmy wrócić do zaczętej jeszcze w 2009 roku bandy Ostlandczyków. Większość modeli została skończona i zapodkładowana, ale projekt rozmył się jakoś w natłoku innych... obecnie kilka najważniejszych modeli (bohaterowie i ogry) wymaga jeszcze dokończenia, za to stronnicy są gotowi do malowania. Na pierwszy ogień pomalowałam jednego kina, czyli gościa o przeciętnych charakterystykach warriora, w ostlandzkim klimacie. Nasza wizja Ostlandu jest jedną z dwóch najczęstszych - banda zapijaczonych wsioków przemierza leśne ostępy, by dotrzeć do Mordheim. Dlatego włożyliśmy sporo serca w składanie jej i oto pierwsza figurka.

Historię Jakoba opisałam już kiedyś tutaj... teraz Jakob nabrał kolorów. Nasz aparat się ostatnio psuje i ze zdjęć 3 figurek, jakie pomalowałam, tylko 2 zdjęcia Jakoba nadają się jako tako do zaprezentowania ;/ I tak brak im wiele do ideału, ale z grubsza przedstawiają to, co trzeba. Muszę pogrzebać przy ustawieniach, chociaż głównym problemem tego rzęcha nie są ustawienia, tylko to, że po 20 sekundach padają w nim nowe baterie :(

W najbliższym czasie spróbuję przy okazji zrobić kilka nowych zdjęć i tej figurce. Jakob, jaki jest, każdy widzi - widły w jednej dłoni, wyorana na polu stara tarcza w drugiej i mętny wzrok. Ale w tym starym dziadzie tli się jeszcze iskra... trzeba jedynie odrobiny gorzałki, żeby wybuchła ;)
5 komentarzy:

 1. Podoba mi się jego płaszcz, bardzo fajne cieniowanie. Twarz też niczego sobie, wygląda na niezłego karczemnego zabijake:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostland to jedna z najciekawszych band. Nietypowa, lekko wieśniacka stylistyka i mentalność... Mordheim to miejsce dla nowobogackich wiesniaków!! Co nie, kurde!?

  Zgadzam się z przedmówcą. Świetny dresik!

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie twarz zdradza plebejski sznyt, he, he.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawie jak Jakub Wędrowycz xD Przyjemnie złożona i pomalowana figurka, ot co.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sympatyczny wsiór :). Widze chyba fajnie pomalowany trzonek od wideł, ale trudno ocenić bez zdjęcia z profilu. Czekam/y niecierpliwie na resztę bandy.

  OdpowiedzUsuń