8 sierpnia 2014

Legendarni Weterani - konkurs rocznicowy!

Oto obiecana niespodzianka :) Z okazji piątej rocznicy istnienia bloga postanowiliśmy ogłosić mały konkurs. Sam pomysł nie jest nowy, w ostatniej kampanii BtB w klubie mieliśmy zrobić coś podobnego, tylko nie w formie konkursowej. Tak jednak wyszło, że pomysł nie został zrealizowany, a wrócił teraz. Pierwsza notka na blogu została opublikowana dopiero 29.09.2009, ale blog istnieje nieco dłużej - to blog małżeński, więc można założyć, że obchodzi rocznicę wraz z rocznicą naszego ślubu, którą mamy właśnie dzisiaj. To dobry moment, by ogłosić konkurs. Zapraszamy wszystkich do udziału i życzymy dużo weny twórczej :)Zasady ogólne 

1. Tematem konkursu są „Legendarni Weterani” – czyli bohaterowie kampanii w Mordheim lub Warheim (także we wszystkich dodatkach oficjalnych i nieoficjalnych, jak Empire in Flames, Lustria, Bordertown Burning itd.). Uczestnik ma za zadanie opisać, za pomocą zasad oraz stworzonej przez siebie historii, wybranego bohatera swojej bandy tak, jakby był on jedną z Postaci Dramatu (czyli bohaterów specjalnych do wynajęcia). Długość kampanii, w której banda brała udział, nie ma tu znaczenia – jeśli bohater wyróżnił się czymś szczególnym (np. mimo utraty oka i połowy kończyn zwyciężył w samotnej walce z pięcioma zombie, zdobył mroczny artefakt i oszalał albo pokonał jakiegoś wielkiego, groźnego przeciwnika uzbrojony zaledwie w pałkę i sztylet), to spełnia kryteria. Chodzi o klimat, a nie wyżyłowane charakterystyki i długie listy zdobytych umiejętności. 

2. Termin zgłaszania prac to 8.09.2014, godzina 23:59.

3. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: hakostwo@gmail.com, podpisane imieniem i/lub nickiem (z forum, z bloga), by umożliwić nam identyfikację uczestnika. 

4. W tytule maila prosimy o zawarcie tematu konkursu „Legendarni Weterani”. 

5. Praca powinna znajdować się w załączniku, w pliku tekstowym o formacie *.rtf, *.doc, *.docx, *.odt 


Praca powinna zawierać: 

1. Imię i nazwisko (jeśli takowe posiada) bohatera, ewentualnie przydomek. 

2. Opis jak w przypadku Postaci Dramatu w podręczniku: kto może go wynająć, ile dodaje punktów do ratingu bandy, cena wynajęcia, cena utrzymania. 

3. Charakterystyki (M, WS, BS, S, T, W, I, A, Ld lub spolszczone odpowiedniki) 

4. Uzbrojenie, czyli broń, zbroja, ekwipunek specjalny. Jeśli bohater posiada jakiś niezwykły przedmiot, powinny również znaleźć się tam zasady działania tego przedmiotu. 

5. Zasady specjalne – czyli wszystkie odporności, podatności, dodatkowe umiejętności, czary lub odniesione w boju rany. Każda zasada musi być opisana, tzn. nie wystarczy napisać „podatny na szaleństwo” – trzeba również napisać, co ta zasada powoduje w grze. 

6. Dopuszczalne jest dodanie własnych zasad specjalnych „dla klimatu”, ale prosimy, by tego nie nadużywać. Przykładowo, jeśli słaby z pozoru wojownik zatłukł w którejś bitwie sam pół bandy orków, można dodać zasadę, że wzbudza strach w orkach. Takie zasady powinny stanowić wyjątek i wynikać wyłącznie z sytuacji, które miały miejsce w grze. Nie zweryfikujemy tego rzecz jasna, więc to jedynie uprzejma prośba – pamiętajcie, że właśnie dzięki losowym rzutom na awanse i zranienia bohaterowie stają się ciekawi, więc dodawanie czegoś własnego bez uzasadnienia mija się z celem konkursu. 

7. Historia bohatera – nie musi być długa. Może to być opis jego charakteru, historia życia lub krótkie (podkreślamy – krótkie!) opowiadanie. Treść będzie ważniejsza od zdolności literackich, więc bez obaw, grafomani ;) Bardzo ważne jest też, by z opisu dało się wywnioskować podstawowe informacje – jakiej bohater jest rasy, z jakiej bandy pochodzi i jaki to rodzaj bohatera. 

8. Dodatkowo punktowane (acz nieobowiązkowe) będą zdjęcia figurki przedstawiającej bohatera – ale nie chodzi o malowanie, lecz trafne przedstawienie (konwersją lub po prostu dobrym doborem modelu) opisywanego bohatera. Klimat liczy się tu bardziej od poziomu malarskiego profesjonalizmu. Jeśli model jest jeszcze niepomalowany, również można go zgłosić.


Rozwiązanie konkursu

1. Rozwiązanie zostanie ogłoszone na blogu w dniu 29.09.2014, czyli w rocznicę pierwszej notki na naszym blogu. 

2. Zostaną wyłonieni trzej zwycięzcy (miejsce pierwsze, drugie i trzecie), nie wykluczamy również, że zostanie przydzielone specjalne wyróżnienie dla pracy, która nam się spodoba, a nie znajdzie miejsca wśród zwycięzców – to jednak zależy przede wszystkim od liczby uczestników i jakości zgłoszonych prac. Oceniamy „klimatyczność” przedstawionego bohatera, ale pamiętajcie, że od formy zależy odbiór treści. Jeśli opis zostanie napisany przejrzyście, z zachowaniem poprawnej pisowni, będzie nam łatwiej właściwie ocenić treść. 

3. Do zwycięskich bohaterów złożymy ładny plik PDF z ich opisami i zasadami. Niewykluczone, że zasady te (za zgodą autorów) znajdą się w którymś ze scenariuszy klubowych lub turniejowych. 

4. Wyłonieni zwycięzcy powinni zgłosić się po nagrody do nas lub przesłać swój adres, jeśli miejsce zamieszkania nie pozwala na odbiór osobisty. 

5. W miarę możliwości będziemy się starali dobrać nagrody tak, by okazały się jak najbardziej przydatne zwycięzcom, dlatego w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co to dokładnie będzie, ale postaramy się, by było warto podjąć trud uczestnictwa ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz