17 maja 2015

Skaveński Klan Pestilens - cała banda!

Mam wreszcie tło A3 do robienia zdjęć całych band! Pamiętam, jak kiedyś, w najdawniejszych czasach, robiłam zdjęcia na czarnym T-shircie... potem stwierdziłam, że jasne tło w większości przypadków jest lepsze i przerzuciłam się na biały ręcznik. Tak chyba prezentowałam bandę Karnawału :) Potem rozkładałam białe kartki, czasem udawało mi się połączyć dwie A4 z niebieskim tłem, ale zawsze to wyglądało jakoś słabo. Teraz wreszcie jest tak, jak trzeba i choć mam kilka bardziej zaległych band do pokazania, to pierwsi będą skaveni z Klanu Pestilens, bo nie wiem, jak długo jeszcze będą u mnie (pewnie koło 2 tygodni, jeśli ich właściciel przyjedzie na turniej). 

To tak naprawdę nie jest cała banda, bo szczuroogr, małe szczurki i Lord Skrolk już od roku czekają na resztę mnichów zarazy w swoim nowym domu (trochę tak brzmi, jakbym pisała o prawdziwych szczurach wydanych do adopcji, a nie figurkach ;)). Tutaj to jedna wielka masa, sporo z nich to klony - pewnie jakieś funkcje poszczególnym szczurom można przypisać, ale to niech zrobi ich właściciel. Zrezygnowałam więc ze zwyczajowego robienia zdjęć grupkom stronników i bohaterom oddzielnie, bo nie ma między nimi żadnej różnicy. Są tylko zdjęcia całej potężnej grupy mnichów.

W dwóch miejscach tło mi trochę odstało od podłoża, bo powierzchnia dość miękka (łóżko), ale chyba i tak wyglądają o niebo lepiej na tym tle niż poprzednie bandy na ręcznikach czy białych kartkach ;) I nawet ze światłem mi się dziś pomyślnie ułożyło, choć dzień generalnie niezbyt ładny... Zapraszam więc do obejrzenia.


7 komentarzy:

 1. Zdjęcia nie są złe ale przydałaby się większa głębia ostrości, bo flanki i tylne szeregi się rozjeżdżają.

  A horda Skavenów prezentuje się bardzo dobrze. W takiej masie nie widać, że część to klony.

  Świetne, spójne malowanie. Gratuluję kolejnego zakończonego powodzeniem zlecenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem - muszę popracować nad ustawieniami aparatu dla zdjęć całych band :)

   Usuń
 2. Piękna, ślicznie pomalowana banda. Robią doskonałe wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna szczurza szajka - niby wszyscy pomalowani na zbliżone kolory, niby sporo tam klonów, ale wizualnie gdzieś to się gubi i efekt jest znakomity. Świetna robota.

  OdpowiedzUsuń
 4. Razem prezentują się wybornie!!! Doskonałe malowanie i podziw dla oglądających!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacna szajka :)
  Bartek

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze świetna robota, szczurki prezentują się iście złowieszczo :)

  OdpowiedzUsuń