26 kwietnia 2025

Warsztatowe wiosenne porządki

Do uporządkowania warsztatu modelarskiego który w moim przypadku znajduje się w garażu, przymierzałem się od jakiegoś czasu (tak jakoś mam, że lubię porządek, ale trudno mi idzie jego zaprowadzenie), jednakże bezpośrednim impulsem i inspiracją był dla mnie wpis QC o jego porządkach.

Fotek sprzed "odgruzowania" niestety nie mam, ale nie ma co się chwalić niebyłym już bałaganem. Znalazłem natomiast wpis sprzed prawie 6 już lat, tuż po przeprowadzce do domu, w którym obecnie mieszkam.

Tak się składa, że garaż (od lat już pełniący funkcje warsztatowe, a nie samochodowe ;)) dzielę z mieszkającymi po sąsiedzku rodzicami (a ściślej rzecz biorąc z Tatą, bo Mama z niego raczej nie korzysta). Udało mi się jednak wykroić w nim dla siebie na tyle dużo miejsca, by starczyło na biurko, stolik, szafkę z szufladami, stół (głównie do prowadzenia rozgrywek po ew. ustawieniu na nim blatu bitewnego (np. tego dwustronnego) i parę innych skrytek, w tym miejsce na regałach warsztatowych, które zamierzam przeznaczyć na składowisko makiet.

Całość po porządkach prezentuje się następująco:

Na pierwszym planie widać wspomniany stół, a w zasadzie jego fragment (ma wymiary ok. 200x80 cm), aktualnie z rozłożonymi 9 modułami z cyklu "Karak Zorn" - ostatnio ponownie grałem z dziećmi (a w zasadzie tym razem tylko z synem).

Na drugim planie od lewej: główne biurko warsztatowe, stolik "drukarski" i szuflady z różnościami.

Na trzecim planie deski i zasoby stolarskie, ale to już nie moje zapasy ;).

To tak w ramach wstępu i w skrócie. Przyglądając się natomiast poszczególnym elementom warsztatu...

23 kwietnia 2025

Kamienny troll (cz. 3 z 3)

Jako że niedawno, w ramach 127-ej edycji "Figurkowego Karnawału Blogowego" pod nazwą: "Para, trójka, kareta", opublikowałem zdjęcia grupowe trzech kamiennych trolli, publikuję teraz dla porządku, w odstępach jednotygodniowych, zdjęcia poszczególnych modeli pojedynczo.

Dzisiaj pora na trzecią z figurek - jedno zdjęcie poniżej, reszta w rozwinięciu wpisu. Dłuższego wstępu nie robię - był takowy we wpisie karnawałowym (link powyżej), do którego lektury zachęcam, jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o genezie i planowanym zastosowaniu tych figurek.


16 kwietnia 2025

Kamienny troll (cz. 2 z 3)

Jako że niedawno, w ramach 127-ej edycji "Figurkowego Karnawału Blogowego" pod nazwą: "Para, trójka, kareta", opublikowałem zdjęcia grupowe trzech kamiennych trolli, publikuję teraz dla porządku, w odstępach jednotygodniowych, zdjęcia poszczególnych modeli pojedynczo.

Dzisiaj pora na drugą z figurek - jedno zdjęcie poniżej, reszta w rozwinięciu wpisu. Dłuższego wstępu nie robię - był takowy we wpisie karnawałowym (link powyżej), do którego lektury zachęcam, jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o genezie i planowanym zastosowaniu tych figurek.


9 kwietnia 2025

Kamienny troll (cz. 1 z 3)

Jako że niedawno, w ramach 127-ej edycji "Figurkowego Karnawału Blogowego" pod nazwą: "Para, trójka, kareta", opublikowałem zdjęcia grupowe trzech kamiennych trolli, publikuję teraz dla porządku, w odstępach jednotygodniowych, zdjęcia poszczególnych modeli pojedynczo.

Dzisiaj pora na pierwszą z figurek - jedno zdjęcie poniżej, reszta w rozwinięciu wpisu. Dłuższego wstępu nie robię - był takowy we wpisie karnawałowym (link powyżej), do którego lektury zachęcam, jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o genezie i planowanym zastosowaniu tych figurek.


1 kwietnia 2025

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #128: "Niewyjściowe facjaty"!

Po raz dziewiąty mam zaszczyt zaprosić Was do udziału w "Figurkowym Karnawale Blogowym" (dalej: "FKB"), tym razem w jego sto dwudziestej ósmej odsłonie.


Dawno temu, jako dziecko, zapytałem kiedyś mamę, dlaczego wokalista jednego z popularnych polskich zespołów zawsze chodzi w ciemnych okularach, a mama odpowiedziała, że to dlatego, iż ma "niewyjściową facjatę".

Na cześć tego wydarzenia niniejszym ogłaszam, że aktualny temat FKB, na kwiecień 2025 r., brzmi:

"Niewyjściowe facjaty"


Jako że w przypadku sporej części figurek do gier bitewnych, zwłaszcza w lubianych przez Was grimdarkowych klimatach, bez wątpienia Michał Anioł buziek dłutem nie haratał, nie sądzę, byście mieli jakiekolwiek problemy z wzięciem udziału w tej edycji FKB - liczę na Was i trzymam kciuki! :D

Jakby ktoś chciał zamiast figurki, przygotować makietę, to też nie widzę przeszkód - mordy bywają też elementami terenu. Oczywiście inne kreatywne formy publikacji o "niewyjściowych facjatach" też mile widziane (awaryjnie można nawet wrzucić "selfie" do swojego wpisu karnawałowego, jak ktoś się utożsamia z tym tematem).

Nawiasem mówiąc, pierwotnie ten temat miał brzmieć "zakazane mordy" i nawet już wstępnie przygotowałem posta z ogłoszeniem, ale jak mi się historia o "niewyjściowej facjacie" przypomniała, to zmieniłem temat. Wychodzi w zasadzie na to samo, ale mój temat ma szerszy kontekst historyczny i bardziej wyszukane literacko brzmienie.

Gwoli przypomnienia, FKB jest to inicjatywa rozpoczęta na łamach bloga Wojna w miniaturze przez Inkuba we wrześniu 2014 roku. Celem FKB jest m.in. integracja twórców blogów o tematyce "bitewniakowej" oraz ich mobilizacja do aktywnego i twórczego blogowania.

Hakostwo prowadzi FKB już po raz dziewiąty, a tematyka ośmiu poprzednich edycji była następująca:
Dodatkowo, na blogu QC pn. Danse Macabre można znaleźć listę wszystkich dotychczasowych edycji FKB.

Zapraszam i zachęcam do udziału!